STREET FUTBALOVÝ TURNAJ

MICHALOVCE


14.4.2019
/OC Zemplín/

Víťaz detského turnaja: FC Liverpool
Víťaz dospelého turnaja: KERESTUR

Futbal v meste v Michalovciach ovládli FC Liverpool a Kerestur

Pouličné futbalové zápasy, skvelá atmosféra, súťaže i vystúpenie futbalových virtuózov. To všetko bolo na programe v nedeľu 14.4.2019 na prvej jarnej zastávke projektu Únie ligových klubov Futbalu v meste v Michalovciach! Prechodnú domácu pôdu našiel Futbal v meste pred OC Zemplín. Detského turnaja sa zúčastnilo 7 tímov, dospelého 8. Víťazné tímy postupujú na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 5.6.2019 pred bratislavským nákupným centrom Eurovea.

Detský turnaj ovládol FC Liverpool

Liverpool šliape v Premier League a po vzore svojich dospelých idolov sa detského turnaja v Michalovciach zhostili aj mladé talenty z MFK Zemplín Michalovce, ktoré si dali názov FC Liverpool. Turnaj ovládli systémom štart - cieľ, kedy neprehrali ani jeden zápas. Na druhom mieste skončil tím Juventus a bronzový pohár sa ušiel FC Robinkovo. Detský turnaj v kategórii do 10 rokov organizuje ÚLK v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól.

Dospelý turnaj v réžii Kerestur

Dospelý turnaj najlepšie zvládol tím s názvom Kerestur. Dospelého turnaja sa zúčastnilo 8 tímov. Hralo sa systémom každý s každým v dvoch skupinách a do záverečného finále postúpili víťazi skupín. V ňom sa Kerestur stretol s Malibu Team a chlapci v modrých dresoch nezaváhali, po víťazstve 3:1 so odniesli prvenstvo a postup na celoslovenské finále.

Čo získava víťaz

Víťaz získava postup na celoslovenské finále do Bratislavy (5.6.2019). Vo finále sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska, resp. skupinových kôl. Okrem toho víťaz skupinového kola získava aj vecné ceny od partnerov Collalloc, Eutraco, Orange Sport či Fortuna.

Detský turnaj:

  1. FC Liverpool
  2. Juventus
  3. Robinkovo
  4. CFT Prešov
  5. - 8. MFK Zemplín, CFT Academy Girls, FC Barca.

Dospelý turnaj

  1. Kerestur
  2. Malibu tím
  3. - 8. FS Kerestur, Tradicia Kofe 20, Zemplín Boys, Pro Mobil Michalovce, Eli Academy, Basa piva